اخبار

چگونه آسیبهای امواج تلفن همراه را کمتر کنیم

چگونه آسیبهای امواج تلفن همراه را کمتر کنیم
استفاده از موبایل جز جدایی ناپذیر زندگی های مدرن است شما نمیتوانید مکالمه با موبایلتان را به طور کلی متوقف کنید؛ اما می توانید با رعایت نکات کوچک میزان آسیب به بدنتان را کمتر کنید. طی چند مرحله راه حلهای کاربردی و آسان به شما ارائه میدهیم.

جلوی آنتن موبایلتان را نپوشانید

مسدود کردن آنتن تلفن همراه هنگام استفاده از آن، مقدار پرتوهای جذب شده از طریق مغز را افزایش می دهد. این کار موجب می شود کارایی تلفن همراه کاهش یابد و موجب شود موبایل از نیروی بیشتری برای ایجاد کیفیت بیشتر استفاده کند و پرتوهای بیشتری را منتشر کند.

موبایل در وسیله نقلیه

موبایل در حال حرکت به میزان چند برابر آلودگی موجی تولید می نماید. همچنین به دلیل وجود دیواره های فلزی در خودرو، امواج در داخل خودرو محبوس شده و باعث جذب و نفوذ بیشتر امواج به بدن می گردد. استفاده طولانی مدت از موبایل هنگام رانندگی باعث بروز سردرد، سرگیجه، اختلال در هوشیاری و واکنش سریع راننده می گردد.

موبایل در پمپ بنزین

امواج موبایل به دلیل داشتن پرتوهای قوی امواج الکترومغناطیس می تواند با برخورد به اشیای فلزی حالت جرقه ایجاد نماید. موارد بسیار زیادی از انفجار خودروهای در حال سوختگیری، به دلیل استفاده از موبایل در جایگاه سوخت بوده که پرتوها با ایجاد جرقه در محل بخارهای بنزین، باعث انفجار و شعله وری محل گردیدند.

 

تلفن همراه را در جیب شلوارتان و یا روی کمربندتان قرار ندهید

بهتر است تلفن همراه را در جیب شلوارتان قرار ندهید، چون بافت های بخش پایینی بدن بیشتر از بافت های سر و صورت، اشعه های مضر تلفن همراه را جذب کرده و آسیب می بینند. نتایج یک مطالعه نشان می دهد درصد مردانی که تلفن همراه را در جیب شلوارشان قرار می دهندو دچار عقیمی موقت می گردند بیشتر از سایرین است. از گذاشتن گوشی در جیب پیراهن، نزدیک قلب و یا بستن آن به کمربند، نزدیک کلیه‌ها نیز خودداری کنید. بهترین مکان برای حمل گوشی تلفن همراه حمل آن در کیف دستی و استفاده از هندزفری است.

سیگنال ضعیف تلفن همراه

زمانی که آنتن دهی موبایل و سیگنال ها ضعیف است از آن استفاده نکنید زیرا به دلیل تلاش بیشتر برای برقراری ارتباط با برج های مخابراتی انرژی RF بیشتری ساطع می شود.

دانلود از طریق تلفن همراه

برای دانلود موسیقی , ویدئو هرفایلی با حجم زیاد از گوشی موبایل استفاده نکنید و سعی کنید با دستگاه های دیگری فایل های مورد نیاز خودرا دانلود کنید.

 
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
arvand |
تعداد بازدید : ۳,۰۶۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید