اخبار

قاب عکس های زیبا و خلاقانه

قاب عکس های زیبا و خلاقانه
اگر به دنبال روش‌های جدید و جالب برای نشان دادن عکس‌های خود هستید، قاب عکس‌های زیر و همچنین روش‌های خلاقانه نمایش عکس‌های خاطره‌انگیز، به کارتان می‌آید.

قاب عکس تاشو
با استفاده از این نوع قاب عکس می توانید، چند عکس دلخواه تان را در کنار هم داشته باشید (تصویر 1). 

برای درست کردن این قاب عکس مراحل زیر را انجام دهید (طول این قاب عکس را می توانید 14 سانتی متر و عرض آن را 8 سانتی متر درنظر بگیرید).

لوازم مورد نیاز
پارچه، روبان، مقوای رسم، کاغذ چسب دار،

روش کار
* ابتدا از پارچه و مقوای رسم تان 2 تکه به شکل مربع برش بزنید (تصویر 2).اکنون کاغذ چسب دار خود را نیز به شکل مربع برش زده و به قسمت پشت پارچه ها بچسبانید (تصویر 3).این دو مربع مقوا و پارچه، در پایان کار رو و پشت جلد آلبوم تان خواهند شد.

* مقوای رسم دیگری برداشته و همانطور که گفته شد، طول آن را 14 و عرضش را 8 در نظر بگیرید. سپس با استفاده از خط کش طول مقوا را به قسمت های برابر تقسیم کنید و مانند تصویر( 7)، آن را تا بزنید.* می توانید دورتادور جای عکس که به وسیله کاغذ چسب دار آماده کرده اید، روبان بچسبانید. یا با نخ گلدوزی، دوخت های زیگزاگی رفته و کار را زیبا کنید.

در آخر، عکس ها را سر جای خود بچسبانید و سپس مربع های پارچه ای را به ابتدا و انتهای قاب عکس متصل کنید (تصاویر 8و9). قاب عکس تاشوی زیبای تان آماده است.
قاب عکس های کاغذی
این قاب عکس های بسیار جالب، مناسب عکس های کوچک تان می باشند. با استفاده از تصویر زیر می توانید به راحتی یکی از آنها را درست کنید.قاب عکس های با طرح چوب بستنی
 از این به بعد که رو به فصول گرم می رویم، بازار بستنی ها هم داغ خواهد شد. این چوب ها را دور نریزید و با آنها قاب عکس های زیبا درست کنید.
 


لوازم کار
چوب های بستنی، نوار چسب های رنگی، چسب، آهنربا و طرح های گل و یا قلب

روش کار
روی چوب های بستنی را با استفاده از نوار چسب های رنگی بپوشانید. از هر تعداد چوب بستنی و رنگ هایی که مناسب قاب عکس تان هست می توانید استفاده کنید.


 
برای درست کردن قاب عکس تصویر فوق، ابتدا یک مقوا و یا کاغذ به شکل مربع و به اندازه طول چوب های بستنی، برش بزنید و سپس با استفاده از چسب، چوب های بستنی را مرتب کنار هم بچینید.

اکنون می توانید، یا عکس مورد نظرتان را روی طرح آماده شده، بچسبانید و یا با استفاده از طرح های گل و قلب که به روی چوب های بستنی چسبانده اید، عکس های تان را روی قاب عکس خلاقانه تان نگهدارید.

در پایان پشت قاب عکس تان آهنربا چسبانده و قاب عکس زیبای تان را روی در کابینت و یا کمد، جلوی چشمان تان بگذارید.

قاب عکس های حلقه ای

با استفاده از رول های مقوایی می توانید قاب عکس های زیبا و هنری درست کرده و روی دیوار و یا هرجای دیگر که مدنظرتان است بچسبانید. مراحل کار در تصاویر زیرنشان داده شده است.


 
قاب عکس های مقوایی
این قاب عکس ها با وجود سادگی، زیبا هستند. برای درست کردن آنها، مقوایی را به صورت کادر مربعی درآورید.


 
و مانند تصویر زیر دور اضلاع آن، نخ کاموا – از رنگ های مختلف – بپیچانید و نخ را پشت مقوا با چسب، بچسبانید.

در پایان عکس های تان را از پشت قاب عکس با کمک چسب به قاب ها بچسبانید.قاب عکس های فومی
 
با استفاده از فوم و طرح های زیبای قاب عکس می توانید قاب عکس های زیبایی درست کنید. برای این کار به چند فوم، مقوای رسم، طرح های مورد علاقه و چند رنگ نقاشی، نیاز دارید.

طرح دلخوه تان را روی مقوا ترسیم کرده و برش بزنید. سپس این طرح را روی فوم نیز درآورید.

مقوا را روی فوم با چسب بچسبانید و با رنگ نقاشی دلخواه، رنگ آمیزی کنید. قاب عکس آماده است.
قاب عکس های روستایی
درست کردن این قاب عکس بسیار ساده و راحت است. فقط به چسب داغ و تعدادی خرده شاخه درخت لازم دارید.شاخه مورد استفاده را کوتاه کرده و به اندازه نیاز درآورید.

سپس تمام شاخه ها را کنار هم روی قاب عکس با کمک چسب داغ چیده و کاملا بچسبانید.

در پایان قاب عکسی خواهید داشت که حس زندگی در محیط طبیعی روستایی را به شما می دهد .
قاب عکس گیره دار
برای درست کردن این قاب عکس، مانند تصویر ، حلقه ای مقوایی درست کنید و گیره های چوبی را به روی لبه آن از طرف دسته، بچسبانید و سپس حلقه قاب عکس تان را به دیوار آویزان کنید و با استفاده از گیره ها، عکس های تان را روی قاب عکس نگهدارید.

 


قاب عکس موزاییکی از سی دی های قدیمی
یک قاب عکس آماده و ساده را انتخاب کنید. سپس سی دی های خراب و از کار افتاده را خرد نمایید.

سعی کنید، طرح های مختلفی از خرده های سی دی درآورید (و البته هرچه نامنظم تر باشد، کارتان زیباتر می شود).

سپس روی مقوا چسب بریزید و خرده های سی دی را روی آن چیده و بچسبانید. در انتها هم با رنگ دلخواه، درزهای به هم چسبیده خرده سی دی ها را بپوشانید.

 


روش برش زدن سی دی: مقداری آب در ظرف ریخته و روی اجاق به جوش آورید. سی دی ها را چند دقیقه در آن بجوشانید.سپس آنها را درآورده و به راحتی با استفاده از قیچی، به طرح های دلخواه برش زنید.

 

مطالب مرتبط:

 

۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۵
زندگی انلاین |
تعداد بازدید : ۳۴,۹۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید