اخبار

وسایلی که لازم است در همه‌ سفرها همراه‌تان باشد

وسایلی که لازم است در همه‌ سفرها همراه‌تان باشد
سعی کنید به جای چمدان از کوله‌پشتی استفاده کنید. کوله پشتی این امکان را به شما می‌دهد که هر دو دست‌تان آزاد باشد. اگر چاره‌ای به جز استفاده از چمدان ندارید حتما از چمدان چرخ‌دار استفاده کنید.
سرویس سبک زندگی فردا: حتما بارها برای‌تان پیش آمده که وسایلی را در سفر با خود به همراه برده‌اید که پس از بازگشت از مسافرت متوجه شده‌اید تنها بار خودتان را زیاد کرده‌اید و بردن آنها اصلا لزومی نداشته است. در این یادداشت از لوازم ضروری‌ که در هر سفری لازم است همراه‌تان باشد خواهیم گفت.
 
 
اطلاعاتی که پیش از سفر باید از آنها باخبر باشید

 

در ابتدا باید نسبت به جایی که می‌روید و امکاناتی که در طول سفر دارید آگاهی کامل داشته باشید. مثلا اینکه قرار است در هتل اقامت کنید یا در طبیعت باشید؟ پس ابتدا نسبت به جایی که می‌روید، امکانات و وضعیت جغرافیایی آن اطلاعات کسب کنید تا در هنگام برداشتن وسایل دچار اشتباه نشوید.
 
این وسایل را حتما با خود همراه داشته باشید

 

در هر سفری که باشید لازم است این وسایل را با خود به همراه داشته باشید؛ گذرنامه، بلیت، پول، کارت عابربانک، نقشه شهر مقصد و شماره تلفن‌های اضطرای. این وسایل را باید در کیف دستی خود و در جایی که دسترسی به آن ساده است قرار دهید. بهتر است بیشتر از کارت عابربانک‌تان در طول سفر استفاده کنید. اما اگر پول نقد همراه‌تان است، شلوارها و جلیقه‌های زیپ‌دار بهترین جا برای نگهداری پول‌‌ هستند. یادتان باشد که کیف کمری خوراک دزدهاست.
 
علاوه بر این یک کپی از تمامی مدارکی که گفته شد همراه داشته باشید تا اگر هر کدام از این اسناد که گم شد شما در سفر به مشکل برنخورید. این نکته را فراموش نکنید که کپی مدارک را در جایی غیر از جایی که اصل مدارک را در آن قرار داده‌اید، بگذارید.
 
این ابزار را فراموش نکنید

 

شارژر وسایل الکترونیکی مثل لپ‌تاپ، تبلت، دوربین عکاسی و یا موبایل را به هیچ وجه فراموش نکنید. هندزفری و فلش موری را نیز با خود به همراه داشته باشید. اگر خیلی اهل استفاده از این ابزارها نیستید یک دفترچه کوچک و خودکار در کیف‌تان قرار دهید. وجود یک ماشین حساب جیبی هم در سفر خیلی ضروری است برای حساب کردن دخل و خرج سفر و یا تقسیم کردن دونگ‌ها.
 
خرده‌ریزهای دیگری که نباید فراموش کنید

 

دستمال کاغذی (به شکل رول و جیبی)، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و کرم مرطوب کننده دست و صورت هم از مواردی است که نباید از قلم بیندازید. چند کیسه پلاستیکی تمیز در ابعاد مختلف نیز با خودتان به همراه داشته باشید که حتما در طول سفر لازم می‌شود. کتاب‌های جیبی یا مجلات هم در طول مسیر سرگرم‌کننده‌های خوبی برای شما هستند. گیره لباس و سنجاق قفلی بزرگ و کوچک را هم فراموش نکنید. گیره لباس می‌تواند برای شما کارایی زیادی داشته باشد. مواردی مثل؛ کیپ کردن بسته چیپس نصفه یا بستن کیسه لباس‌های نم‌دار. کبریت یا فندک هم از موارد ضروری است که نباید فراموش کنید. نخ، سوزن و چند دکمه هم جای زیادی از شما نمی‌گیرد.
 
در قوطی باز کن نیز از وسایلی که نباید بردن آن را فراموش کنید. چرا که اگر در هتل هم اقامت داشته باشید باز هم در طول مسیر ممکن است به کارتان بیاید. اگر به جای گرم و خشکی مسافرت می‌کنید یک اسپری کوچک بسیار برای‌تان مفید خواهد بود. اسپری‌ای که با آن می‌توانید هر چند وقت یک بار به صورت خود آب بپاشید و سرحال بیایید.
 
یک چراغ قوه کوچک نیز همراه‌تان باشد که بسیار به کارتان خواهد آمد. داروی ضدحشره و قیچی کوچک نیز یادتان نرود. مهر، تسبیح و قبله‌نما هم که باید در تمامی سفرها همراه‌تان باشد. اگر به سفر زیارتی می‌روید با خودتان یک مفاتیح کوچک هم ببرید. اگر لازم است با خودتان وسایل غذا خوردن ببرید، وسایلی را انتخاب کنید که شکستنی نباشند. برای چاقو، چنگال و قاشق هم لازم است یک محافظ در نظر بگیرید تا به کوله پشتی شما آسیب نزنند. اگر می‌خواهید با خودتان فلاسک ببرید مناسب‌ترین اندازه آن برای سفر ۰/۷۵ لیتر است.
 
کمک‌های اولیه و داروهای مورد نیاز

 

چسب زخم، باند، گاز استریل، چسب کاغذی و بتادین از وسایل ضروری سفر است. قرص استامینوفن، قرص سرماخوردگی(ادالت کولد)، قرص ضدحساسیت(آنتی هیستامین)، قرص یبوست، پماد مسکن موضعی(پیروکسیکام) و قرص معده(هیدروکسید آلومینیوم) از داروهایی است که در طول سفر باید همراه‌تان باشد.
 
خوراکی‌هایی که باید به همراه داشته باشید

 

اگر سفر شما بیشتر از ۳ ساعت طول می‌کشد حتما یک بطری آب بزرگ همراه داشته باشید. در صورتی که شما جزو آن دسته از کسانی هستید که از آب معدنی استفاده نمی‌کنید پس حتما یک قمقمه آب همراه‌تان باشد. بهتر است جنس این قمقمه آلمینیومی باشد. آب نبات هم از خوراکی‌های کوچک و خوشمزه‌‌ای است که در طول سفر باید همراه‌تان باشد. چند بسته بیسکوییت، قند، چای کیسه‌ای، نبات و چند قوطی غذای کنسروی و آماده نیز با خودتان همراه داشته باشید.
 
وسایلی که لازم است در همه‌ی سفرها همراهتان باشد 
 
لوازم بهداشتی مورد نیاز

 

مسواک، خمیردندان، نخ دندان، لیف، صابون، حوله کوچک، شامپو و شانه از لوازم بهداشتی‌ای است که باید همراه‌تان باشد. بهتر است صابونی که انتخاب می‌کنید مایع باشد تا به جاصابونی احتیاج پیدا نکنید. در مورد شامپو هم نیاز نیست که یک شامپوی بزرگ را با خودتان به همراه ببرید. در این موارد می‌توانید از شامپو بچه یا بطری‌های کوچک پلاستیکی استفاده کنید. مقداری از شامپو را در یک بطری کوچک بریزید تا جای کمتری اشغال کند. اگر سفر طولانی‌ای در پیش دارید لازم است که ناخن گیر هم همراه‌تان باشد.
 
کوله پشتی بهتر از چمدان است

 

سعی کنید به جای چمدان از کوله‌پشتی استفاده کنید. کوله پشتی این امکان را به شما می‌دهد که هر دو دست‌تان آزاد باشد. اگر چاره‌ای به جز استفاده از چمدان ندارید حتما از چمدان چرخ‌دار استفاده کنید.
 
لباس‌های راحت بپوشید

 

لازم نیست در طول سفر خیلی شیک و رسمی لباس بپوشید. البته پوشیدن لباس راحت به معنای پوشیدن لباس خانه هم نیست. شلوار و مانتوی گشاد گزینه‌های مناسبی برای سفر هستند. لباس‌هایی همراه خودتان ببرید که نیاز به اتو کردن نداشته باشد. لازم نیست به تعداد روزهای سفرتان برای خودتان لباس بردارید. دو دست لباس خنک و دو دست لباس گرم کافی است. سعی کنید لباس‌های زیر و جوراب‌هایی که برای سفرتان انتخاب می‌کنید حتما نخی باشند.
 
بسته به جایی که مسافرت می‌کنید؛ گرم یا سرد با خودتان کلاه مناسب ببرید. کلاه لبه دار و آفتاب‌گیر که قابل شست و شو نیز باشد و جای زیادی نیز از شما نگیرد برای محل‌های گرم. کلاه پشمی برای محل‌های سرد توصیه می‌شود.
 
کفش مناسب سفر

 

دو جفت کفش مناسب سفر هم برای خودتان بردارید. خانم‌ها از پوشیدن کفش پاشنه دار و آقایان از پوشیدن دمپایی در طول سفر خودداری کنند. به هیچ وجه در طول سفر از کفش‌های نو استفاده نکنید. کفش‌های استفاده شده، راحت و ساق‌دار گزینه مناسبی هستند. کفش‌های ورزشی هم برای سفرهایی که پیاده‌روی طولانی در پیش دارید توصیه می‌شود.
۲۲ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۴۶
خبر فردا |
تعداد بازدید : ۲,۸۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید