اخبار

نشست خبری مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر به مناسبت 25 ذی الحجه

نشست خبری مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر به مناسبت 25 ذی الحجه
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، داریوش کشتکار ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت هفته دولت، روز خانواده و تکریم بازنشستگان اظهار داشت: اکنون 15 هزار و 300 بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی استان بوشهر هستند که بیشترین بازنشستگان مربوط به وزارت آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه از مجموع بازنشستگان 65 درصدشان کارکنان آموزش و پرورش هستند خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی پس از بازنشستگان آموزش و پرورش بیشتر جمعیت این صندوق را به خود اختصاص داده است.

مدیر صندوق بازنشستگی استان بوشهر با بیان اینکه ماهانه بیش از 44 میلیارد تومان به بازنشستگان استان بوشهر پرداخت می‌شود تصریح کرد: متوسط حقوق بازنشستگان 2.9 میلیون تومان است و این در حالی است که کمترین حقوق 1.5 میلیون تومان و بیشترین حقوق ماهانه 18 میلیون تومان است.

کشتکار از بازنشستگی 700 نفر از فرهنگیان استان بوشهر خبر دادو بیان کرد: با بازنشسته شدن 700 تن از فرهنگیان آموزش و پرورش استان بوشهر تا مهرماه امسال، تعداد بازنشستگان این استان به 16 هزار نفر افزایش می‌یابد.

وی، تعداد شاغلان با بازنشستگان را نامتوازن دانست و گفت: اکنون 12 هزار شاغل در استان بوشهر حق بازنشستگی پرداخت می‌کنند در حالی که  این صندوق به 16 هزار نفر بازنشسته حقوق و خدمات رفاهی  پرداخت می‌کند و تعداد بازنشستگان 4 هزار نفر بیشتر از شاغلان است .

مدیر صندوق بازنشستگی استان بوشهر از پرداخت تسهیلات کم بهره به بازنشستگان خبر داد و خاطر نشان کرد: بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی خدمات رفاهی گوناگون به بازنشستگان پرداخت می‌شود که در این راستا به هر بازنشسته وام 5 میلیون تومانی با نرخ سود 4 درصد پرداخت می‌شود که در یکسال گذشته 20 میلیارد تومان پرداخت شده است.

کشتکار اعزام سفرهای زیارتی و تفریحی را از دیگر خدمات دانست و افزود: هر بازنشسته می‌تواند به اتفاق یک نفر دیگر از اعضای خانواده در این سفرها شرکت کند و برای هر نفر 370 هزار تومان  در مجموع به هر خانواده بازنشسته 740 هزار تومان تسهیلات سفر اختصاص می‌یابد.

وی، با بیان اینکه در یکسال گذشته 1400 بازنشسته در سفرهای زیارتی و سیاحتی شرکت کرده‌اند خاطر نشان کرد: گران بودن قیمت پرواز در بوشهر مشکلاتی برای بازنشستگان ایجاد کرده به‌گونه‌ای که برخی از افراد حاضر به شرکت در این سفرها نیستند.

مدیر صندوق بازنشستگی استان بوشهر با تاکید بر  ایجاد خانه امید بازنشستگان در استان بوشهر گفت: در تمام استان‌ها به جز استان بوشهر خانه امید بازنشستگان وجود دارد که ایجاد چنین مکان‌هایی مهم و ضروری است.

کشتکار با بیان اینکه اعتبار لازم برای ایجاد خانه امید بازنشستگان تامین شده است تاکید کرد: تخصیص زمین مناسب از سوی مسئولان استان بوشهر می‌تواند مطالبات بازنشستگان استان بوشهر در ایجاد خانه امید را محقق کند.

۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷
https://tn.ai/2081941 |
تعداد بازدید : ۲۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید